Vahvad kohad, mida saab külastada ilma rahata

Kui eelarve on ammendunud, kuid reisimiseks ning kohtade külastamiseks on siiski soovi, on võimalik reisida ka ilma suurte kulutusteta. Kuidas säästa raha reisi alustamiseks? Üheks võimaluseks on pikema perioodi jooksul raha kõrvale pannal. Reisifondi lisada ka töökoha boonused, samas tagasi tõmmata igapäevakulutustelt ja jätta vahele mõni kulukam õhtupoolik baaris või kasiinos.

Kui tekib soov reisida riigisiseselt ning seda just Eestis, leiad järgnevast loetelust endale potensiaalsed külastuspaigad:

  1. Tuhu soo

 kilomeetri pikkune matkarada Tuhu soos lookleb madalast soost kuni kõrgsooni. Tee on valmistatud laudadest ning on 950m pikkune. Osaliselt on tee ka vee alla vajunud, kuid selleks tuleks siiski ennetatavalt jalga panna kummikud või kõrgema säärega saapad. Matkarada on tähistatud kuid valgustamata. Väikese kilomeetrise jalutuskäigu ajal on võimalik infot ammutada soo kohta teetähistelt, kus on mitmes keeles kirja pandud erinevat infot. Raja algusesse on ehitatud 5 meetri kõrgune vaatetorn TREPP, valminud koostööna Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri kursuse ühisprojektina. Vaatetorni tipust ilmneb kaunis vaade mõlemale poole sood. Hea ilmaga ning õigel ajal on soos võimalik märgata ka liikumas karusid. 

  1. Kolga looduse õpperada

Varblast vaid mõned kilomeetrid Kulli poole on üks kaunima metsaga loodusradasid Pärnumaal. Kolga õpperajad on loodud kahe erineva pikkusega: 1,5km ja 3,5km. Matkaraja saab valida just endale sobiva pikkusega kuid mõlema õpperaja ääres on teadetetahvlid, kus saab teavet nii loodusest üldiselt kui ka spetsiaalselt asukohapõhist teavet. Hilissuvel ning ka sügisel on metsad täis seeni ning mustikaid, mida igaüks võib endale korjata. Kolga matkaraja ääres on ka Kolga jõgi, mille ületamiseks on loodud sillad. 

  1. Ungru lossi varemed

Haapsalust Rohuküla poole sõites jääb vasakule tee äärde Ungru loss ning selle varemed. Tegemist on pooleli jäänud lossiga, mis on Merseburgi lossi koopia. Loss sai ehitatud krahvi poolt, kes armastatud neiu võitmiseks ehitas Merseburgi koopia Haapsalu lähedale. Loss oli peaaegu valmis, kui neiu ootamatult suri ning lossi ehitus peatus. Väliselt oli hoone juba täiesti valmis, kuid siseehitusega tööd ei alustatigi. Tegemist on arhitektuurilt imelise näitega barokiajastust, kuid vankumatult kaunis armastusega seotud kink, mis lõppes kurvalt. 

  1. Telliskivi loomelinnak

Kui võtta linnakut kui sihtkohta, siis on tegemist imelise vaatamisväärsusega arhitektuurilt. Nõukogude ajal ehitatud hooned kui Eesti riigi iseseisvumisega seisma jäänud majad said aastaid hiljem uue väljanägemise ning eesmärgi. Loominguliselt ellu tagasi toodud linnaosa on imeliseks näiteks populariseerimisest ning loomingulisest lähenemisest.