Categories
Uncategorized

Kontaktläätsed ja kosmeetika: millised tooted valida?

Järjest rohkem on saadaval silmaümbrusele mõeldud kosmeetikatooteid. Mille järgi valida meiki ja muud kosmeetikat, kui sinu igapäeva kuuluvad kontaktläätsed?

Image alt: Silmade ümbruses eelista lõhnatuid tooteid, eriti kui silmas on ka kontaktläätsed.

Õlivaba kosmeetika silmade ümbruses

Õlisid sisaldavad kosmeetikatooted võivad kergesti ummistada poore ja näärmeid. Lisaks sellele, et kosmeetikas sisalduv õli võib silma sattuda, nägemise häguseks muuta ja kontaktläätsed ära rikkuda, võivad õlibaasil tooted mõjuda soodustavalt näiteks lautursele. Kui soovid kasutada näiteks kreemjat lauvärvi, veendu, et see oleks veepõhise koostisega.

Lõhnavabad tooted ärrituse vältimiseks

Nii naturaalsed kui ka sünteetilised lõhnaained võivad ärritada kõiki nahatüüpe ning eriti tundlikku silmade ümbrust. Seega võib seletamatu silmaärrituse põhjuse leida mõnikord kosmeetikakotist. Kosmeetikatoodetele lisatakse sageli lõhnaaineid, kuna nende loomulik lõhn ei oleks muidu väga meeldiv. Silmade ümbruses eelista aga lõhnatuid tooteid, eriti kui silmas on ka kontaktläätsed.

Kiududeta ja veega mahapestav ripsmetušš

Kiuosakesi sisaldavast pikendavast ripsmetušist võib eralduda tükikesi, mis võivad kergesti silma sattuda ning põhjustada ebamugavustunnet ja ärritust. Kui kannad kontaktläätsesid, tasub vältida ka veekindlat ripsmetušši, kuna see võib silma sattudes tekitada läätsepinnale plekke. Eelista traditsioonilisi, ilma kiuosakesteta ripsmetušše, mis tulevad veega maha.

Spetsiaalsed puhastustooted silmaümbrusele

Spetsiaalsed silmalaugude puhastusvahendid ja puhastuslapid aitavad saada silmaümbruse kosmeetikatoodete jääkidest puhtaks. Spetsiaalseid silmalaugude hügieenitooteid soovitatakse sageli silmalaugude ärrituse korral, kuid neist on abi ka ennetavalt – et silmaümbrusele ei jääks meigijääke, mis võivad hiljem silma ning kontaktläätsedele sattuda.

Eelista ühepäevaseid kontaktläätsesid

Ühepäevased läätsed visatakse päeva lõpus pärast silmast välja võtmist ära ning järgmisel päeval pannakse silma uued ja puhtad läätsed. Kui juhtub, et silma satub meigiosake, saad ühe läätse või läätsepaari kohe silmast võtta ning puhtaga asendada.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *