Categories
Uncategorized

Nipid kontaktläätsedega reisimiseks

Paari lihtsa ettevalmistava sammuga on kontaktläätsedega reisimine mugav ja muretu.

Valmistud matkaks, puhkuseks või ärireisiks? Kontaktläätsed muudavad reisimise mugavamaks, kuid hoida tuleb ka silmahoolduse rutiini. Paari lihtsa ettevalmistava nipiga võid kindel olla, et saad ilma sekeldusteta reisi nautida.

Eelista ühepäevaseid läätsesid

Ühepäevased läätsed on mugavad, hügieenilised ja hooldusvabad, mistõttu sobivad need eriti hästi reisimiseks. Isegi kui kannad enamasti kahenädalasi või kuuajalisi läätsesid, võivad ühepäevased läätsed olla hea lahendus puhkusele. Ühepäevased läätsed viskad päeva lõpus minema ning järgmisel hommikul paned silma uued ja puhtad läätsed. Kui päeva jooksul läheb näiteks rannas või matkarajal midagi silma, saad mustaks saanud läätse kohe ära võtta ning uuega asendada. 

Varu reisisuuruses läätsehooldus

Kui võtad reisile kaasa kahenädalased või kuuajalised läätsed, vajad reisisuuruses läätsevedelikku. Eriti oluline on see lennureisi jaoks, kuna käsipagasis ei saa kaasas kanda suuri vedelikke. Veendu, et läätsevedelikust jätkub kogu reisi ajaks. Samuti pea meeles, et hügieeni kaalutlustel ei tohi läätsevedelikku teistesse anumatesse ümber valada.

Paki reisikotti silmatilgad

Kui pakid käsipagasisse niisutavad silmatilgad, tänad end reisi ajal kindlasti! Tõhusad silmatilgad pakuvad leevendust silmade kuivustunde korral nii kuiva õhuga lennureisil kui ka ereda päikese käes veedetud päeva järel. Käsipagasiga lennates pea meeles, et ka silmatilgad tuleb pakkida koos teiste väikeste vedelikega korduvsuletavasse kilekotti. Kui tead juba ette, et pead veetma pikki tunde väga kuivas õhus, võib olla hea mõte vahetada läätsed sellel päeval prillide vastu.

Hoolitse UV-kaitse eest

Hea valik kõrge UV-kiirgusega piirkondadesse reisides on UV-kaitsega läätsed, kuid kuna läätsed ei kata kogu silma ega silmaümbruse piirkonda, tuleks õues pidevalt ka päikeseprille kanda.

Kvaliteetsed päikeseprillid on osa möödapääsmatust reisivarustusest nagu reisikott või -kohver. Leia reisiks sobivad päikeseprillid vastavalt sihtkohale. Veekogude ääres ning lumistel ja jäistel maastikel esineb rohkelt pimestavat horisontaalset peegeldust, seega nii randa, suusamäele kui ka laevakruiisile on hea valik polariseeritud päikeseprillid. 

Võta igaks juhuks prillid kaasa

Mõnikord võib juhtuda, et reisisihtkohas on õhk harjumuspärasest palju kuivem või on õhus midagi, mis tekitab allergia sümptomeid. Kuna läätsesid ei tohiks kunagi panna ärritunud või põletikulistesse silmadesse, võta reisile igaks juhuks ka prillid kaasa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *